Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/disk_1/www/sk/msvadicov:/tmp:/tmp_www) in /disk_1/www/sk/msvadicov/www/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Ako darovať 2 % ??? – Materská škola Horný Vadičov

Ak sa budete rozhodovať o 2% vašej zaplatenej dane z príjmov, uchádzame sa o Vašu priazeň! Spolupracujeme s Nadáciou Spoločne pre región a touto formou chceme získať príspevky pre materskú školu a Vaše deti.

V praxi to neznamená žiadne výdavky navyše. Ide o daň, ktorú by ste inak museli odviesť do štátneho rozpočtu. Môžete ju však premeniť na dar, ktorým podporíte našu materskú školu.

AK STE ZAMESTNANEC

 1. Do 15.02.2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
 2. Zamestnávateľ Vám po vykonaní ročného zúčtovania vystaví potvrdenie o zaplatení Z tohto potvrdenia si viete vypočítať 2% zo zaplatenej dane – je to suma, ktorú nám môžete venovať, táto suma však musí byť minimálne 3,00 EUR.
 3. Vo VYHLÁSENÍ uveďte tieto údaje:
  Obchodné meno: Nadácia Spoločne pre región
  Sídlo: Framborská 12, 010 01 Žilina
  IČO: 37900706       Právna forma: Nadácia
 4. Obe tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, odovzdajte do 30.4.2021 našim triednym učiteľkám. Zanesieme ich za vás na príslušný daňový úrad. V prípade, že Vyhlásenie na daňový úrad zanesiete sami, odovzdajte nám jeho kópiu potvrdenú pečiatkou Daňového úradu, ako doklad o príspevku pre nás, nakoľko vo vyhlásení sú údaje o Nadácii.

AK STE FYZICKÁ OSOBA A PODÁVATE SI DAŇOVÉ PRIZNANIE SÁM/SAMA

 1. Vyplňte si daňové priznanie. V daňovom priznaní pre fyzické osoby za rok 2020 – typ A – sú uvedené kolónky na poukázanie 2% – VIII. Oddiel – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

2. Ak podávate daňové priznanie pre fyzické osoby – typ B, potom venujte pozornosť XII. Oddielu – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.

 1. Vypočítajte si 2% zo zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať, minimálna suma však musí byť 3,32 EUR.
 2. Doplňte tieto identifikačné údaje:
  Obchodné meno: Nadácia Spoločne pre región
  Sídlo: Framborská 12, 010 01 Žilina
  IČO: 37900706
  Právna forma: Nadácia

Vyplnené daňové priznanie odovzdajte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (31.3.2021) na príslušnom daňovom úrade. Kópiu daňového priznania potvrdenú pečiatkou Daňového úradu (stačia strany s identifikačnými údaje o vás a nadácii)  odovzdajte našim triednym učiteľkám, ako doklad o príspevku pre nás, nakoľko vo vyhlásení sú údaje o Nadácii.

AK STE PRÁVNICKÁ OSOBA

 1. Vyplňte si daňové priznanie. V daňovom priznaní pre právnické osoby za rok 2020 sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% – IV. Oddiel – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby.
 2. Vypočítajte si 2% z dane z príjmov právnickej osoby, to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať. Minimálna výška daru pre 1 organizáciu je 8,00 EUR.
 3. Doplňte identifikačné údaje o našom združení:

Obchodné meno: Nadácia Spoločne pre región
Sídlo: Framborská 12, 010 01 Žilina
IČO: 37900706
Právna forma: Nadácia

 1. Vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (31.3.2021), na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov, príp. daňový nedoplatok. Kópiu daňového priznania potvrdenú pečiatkou Daňového úradu (stačia strany s identifikačnými údaje o vás a nadáciiodovzdajte našim triednym učiteľkám, ako doklad o príspevku pre nás, nakoľko vo vyhlásení sú údaje o Nadácii.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí nám týmto spôsobom pomáhajú zveľaďovať prostredie a zabezpečovať pomôcky pre výchovno-vzdelávaciu činnosť s deťmi.

Kategórie: Oznamy